A változás nem mindig könnyű, de gyakran elengedhetetlen ahhoz, hogy megtaláljuk az utunkat és felfedezzük önmagunkat.
Tudsz róla, hogy vannak olyan „szuperképességeid”, amikkel le tudod győzni a félelmeidet, kikerülhetsz a külső függésből és teljesen a saját kezedbe veheted az életedet?
Ezek a tudatosságod, a veled született intuíciós érzék, valamint az egyéb extraszensz érzékelési csatornáid. Ezzel mindenki rendelkezik, ha eddig még nem is mondták Neked soha. „Szuperképességeidet” felfedezheted és fejlesztheted!
• Ha a kedvenc témád a „láthatón túli” világ,
• ha érdekel a spirituális önfejlesztés megtapasztalható, valódi gyakorlati útja,
• ha már tudod, hogy minden energia és szeretnél Magadból többet kihozni az energiák irányításával,
• ha elakadtál a fejlődésben, vagy nem tudod, hogy mit kezdj a már felbukkant képességeiddel,
• ha úgy érzed, hogy egyedül vagy a kérdéseiddel, ha már unod, hogy csak a felszínt karcolgatod és valóban szeretnél tenni valamit, aminek azonnal érezheted a hatását, erejét…
akkor szeretettel várunk ezen képességek fejlesztésére kialakított tanfolyamon!
Egyéni és Csoportos tréningeink gyakorlatai által felszínre hozzuk a saját szunnyadó „szuperképességedet”, hogy aztán gazdagabb életet élj a használatával.
Tudtad, hogy a sikerhez vezető úton az első lépés mindig a CSELEKVÉS?
Hiába vannak szuper ötleteink, ha nem tesszük meg az első lépést, az életünk sem változik. De miért is halogatunk ennyit? Nézzük meg együtt!
Kudarcpara: „Mi lesz, ha nem sikerül?” – Szinte mindannyian félünk a hibáktól. De valójában éppen a bakik tanítanak a legtöbbet. Minden kis elrontott lépés előre visz!
Tökéletesség csapdája: Annyira kidolgoznánk minden részletet, hogy a terv végül sosem lesz kész. Tudd: az első lépést nem a tökéletesség vezeti, hanem az elindulás! Ha már 80%-ban ott vagy, hajrá!
Túl sok feladat egyszerre: Ismerős, amikor mindent egyszerre akarunk megoldani? Kicsit sok lesz, igaz? Tördelj le kisebb lépéseket, így sokkal könnyebben indulsz el!
Önbizalomhiány: Gyakran azt gondoljuk, hogy nem vagyunk elég jók, tapasztaltak vagy okosak. De emlékezz: mindenki elindult valahonnan. Az önbizalom útközben érkezik meg!
Hogyan állj neki?
Kezdd a legkisebb lépéssel! Nem kell hegyeket mozgatni – egy apró lépés is már haladás!
Tanulj a hibáidból! Kudarc nincs, csak tapasztalat. Minden próbálkozás közelebb visz.
Határidőzz apró célokkal! Egy-egy kis mérföldkő lendületet ad a következőhöz.
Mi az a lépés, amit ma megteszel a céljaid felé?

“Vannak, akik inkább a szívükre hallgatnak,
és nem arra, amit mások diktálnak.
Ritkán találkozni ilyen emberekkel,
de ők azok, akik emlékeztetnek arra,
hogy ha elindultál az utadon,
ne tántorítsanak el a kétségek
és gyötrelmek, hogy jó abban hinni, hogy nincs „nem tudom”,
hogy nincs „úgyse sikerül”
vagy „lehetetlen”.
Ők emlékeztetnek minket arra, hogy jó elhinni,
a lehetetlen nem létezik.”
Sean Thompson

Fausto Zotti szerint a súlyos, összetett problémákat nem lehet úgy megoldani, hogy elkezdünk azon gondolkodni, hogyan találjuk meg a megoldást. Ha az ötlet, amely a kulcsot adná, nem jön azonnal, akkor nem erőltethetjük ki gondolkodással.
Zotti úgy véli, ha egy bonyolult, nyomasztó probléma kerül elénk, az a feladatunk, hogy tisztán tartsuk a fejünket, és a megoldás magától fog megérkezni. Ha belekerülünk egy végtelenített gondolati körforgásba, azzal csak elmélyítjük a problémát, ezért helyette próbáljunk meg csendet teremteni. Tudatosítjuk, hogy van egy megoldásra váró helyzet, de ennél több figyelmet nem fordítunk rá.
Ismertem valakit, aki négy éven keresztül küzdött egy karrierjét visszahúzó problémával, de nem talált kiutat. Kiégés szélén elment a tengerpartra, ahol hat napig csak csendben volt, míg egyszer csak összeállt a kép, és megoldotta a helyzetét.
A megoldás az, hogy megtanuljuk felülírni a karakterünk visszahúzó részeit, amelyek mindig ugyanabba a mintába vezetnek vissza. Meg kell tanulnunk jelen lenni, csendesíteni a félelmeinket, és elindulni az önismeret útján, ahol gyakorlati módszerekkel tanítják meg, hogyan írjuk felül a régi mintáinkat.

„Az ember az őt körülvevő öt ember átlaga.” – Jim Rohn
Ez a gondolat finoman emlékeztet arra, hogy mennyire befolyásolnak minket azok, akikkel nap mint nap együtt vagyunk. Azokkal az emberekkel, akikkel a legtöbb időt töltjük, közösen alakítjuk a szemléletmódunkat és a döntéseinket. Ha szeretnél fejlődni, vedd észre, kik vesznek körül, és keress olyan társaságot, akik mellett jobban kibontakozhatsz, és akik támogatnak abban, hogy rátalálj a legjobb önmagadra.

Ha ez a ház beszélni tudna…
Mesélne egy lányról, aki egész életében azt hitte, hogy nem elég jó. A Tudat Tükör módszer végre tükröt tartott elé, amiben meglátta saját értékeit, megszabadulva a külső elvárások láncaitól. Végre úgy látta önmagát, ahogy mindig is kellett volna.
Mesélne egy anyáról, aki féltésével akaratlanul is szorongást hagyott gyermekére. Amikor felismerte saját mintáit, mindketten levegőhöz jutottak, és új alapokra helyezték kapcsolatukat.
Beszélne egy házaspárról is, akik szerették egymást, mégis bántó szavak bújtak meg a mindennapjaikban. A módszer segített nekik lebontani a kritikát és helyette megértést építeni.
Szóba kerülne az a nő is, aki pánikrohamok árnyékában élt évekig. A Tudat Tükör módszer újra összekötötte saját belső erejével, és azóta stabilan halad előre.
És mesélne arról a nőről is, aki testileg egészséges volt, de lelki akadályok gátolták az anyaság felé vezető útját. A Tudat Tükör feltárta az elrejtett akadályokat, és az igazi változás végre megtörtént.
Ezek nem csupán történetek, hanem valós átalakulások, amik a Tudat Tükör konzultációkon bontakoztak ki. Életek formálódtak, kapcsolatok születtek újjá.

Részlet a Real Mind – Tudat Tükör készülő könyvéből…
Miért nem lehet máson segíteni? – Csak ha megkérnek rá…
Biztosan veled is előfordult már, hogy látva valaki küzdelmét, azonnal segíteni akartál. Ott volt a vágy, hogy megoldást kínálj, átvállald a nehézségeit. Ez a reakció természetes – hiszen jót akarsz. De tényleg jót teszel?
Az igazság az, hogy a legtöbb helyzetben a kéretlen segítség nem segít, sőt. Ha te rendezed más helyett a dolgokat, azzal azt üzened: nem bízol abban, hogy ő képes megoldani a saját életét. Gondolj bele: ha valaki a saját útját járja, a saját tempójában fejlődik, miért kellene neked beleavatkoznod?
Segíteni csak akkor érdemes, ha kérnek rá. Ha valaki tényleg elakad, és szüksége van rád, szívesen fog segítséget kérni – de az ő tempójában, és akkor, amikor készen áll rá. Ellenkező esetben te veszed el tőle a lehetőséget,
hogy saját magát erősítse meg, és megtalálja a saját megoldásait.
Az életben mindannyiunknak szüksége van arra, hogy időnként elbukjunk, csalódjunk, majd újra felálljunk. Ezekből a tapasztalatokból épül fel az igazi énerő és önbecsülés. Ha helyette lépsz közbe, elveszed tőle ezt az
értékes tapasztalást.
Legyen a vezető elved: csak akkor avatkozz bele mások dolgába, ha valóban veszélyben vannak, vagy ha megkérnek rá. Egyébként hagyd, hogy megéljék saját útjukat – a saját kihívásaikkal és megoldásaikkal együtt.
Segíteni nem mindig azt jelenti, hogy aktívan cselekszünk. Néha a legnagyobb segítség az, ha bizalommal figyelünk, és hagyjuk, hogy a másik ember megtapasztalja saját belső erejét.

Miért félünk „hibázni”?
A „hibázás” fogalma sokkal mélyebb, mint egyszerűen eltérni egy külső elvárástól. A Tudat Tükör megközelítése szerint a hiba valójában azt jelenti, hogy eltávolodunk attól, amit szeretnénk elérni, vagy amit magunkban helyesnek tartunk. Nemcsak másoknak nem felelünk meg, hanem önmagunknak okozunk csalódást.
De miért félünk ennyire a hibázástól? A társadalom gyakran szégyennek tekinti a kudarcot, ami miatt rengetegen önértékelési problémákkal küzdenek, ha hibáznak. A visszautasítástól való félelem is szorongást szülhet, hiszen senki sem akarja kockáztatni, hogy mások rossz véleményt alkossanak róla. A hiba elkerülése érdekében sokan hajszolják a tökéletességet, ami rengeteg stresszt és nyomást eredményezhet.
A megoldás kulcsa a Tudat Tükör szellemében az, hogy elfogadjuk a hibákat, és nyitottak legyünk a tanulásra. A hibázás nem kudarc, hanem lehetőség a fejlődésre és az önismeret mélyítésére. Az élet természetes része, és minden hiba egy új esély arra, hogy közelebb kerüljünk önmagunkhoz. Ha erősítjük az önelfogadásunkat és a belső párbeszédünket, a hibázástól való félelmet is csökkenthetjük.
Ne félj hibázni, inkább használd fel arra, hogy fejlődj, tanulj, és még inkább önmagad lehess!

Miért Nem Valósulnak Meg Az Álmaid? – Fedezd fel a Tudat Tükör módszert!
Képzeld el, hogy az álmaid egy karnyújtásnyira vannak tőled, de valami láthatatlan erő visszatart… Miért lehet ez?
Meglepődnél, ha azt mondanám, hogy ez TE magad vagy?
A tudatalattinkban rejlő hiedelmek és meggyőződések titokban irányítják az életünket, de van egy módszer, amivel végre felszabadulhatsz ezektől a láthatatlan korlátoktól: A Tudat Tükör módszer.
Mi ez, és miért működik? Ez a módszer nem varázslat – hanem egy tudatos út ahhoz, hogy megértsd, a saját gondolataid formálják a valóságodat. Ahogy elengeded a korlátozó hiedelmeket, egyre több lehetőséget és megoldást találsz. Az életed elkezd átalakulni, és az álmaid végre valósággá válhatnak.
Szeretnéd tudni, hogyan alakíthatod át az életed, és hogyan valósíthatod meg a legnagyobb céljaidat?
Itt az ideje, hogy megtedd az első lépést!

„Őrültség gyűlölni az összes rózsát csak azért, mert egy tövis megszúrt, lemondani az összes álomról, csak mert egy nem vált valóra, feladni az összes próbálkozást, csak mert egy kudarcba fulladt.
Ostobaság elítélni az összes barátodat, csak mert egy elárult, nem hinni többé a szerelemben, csak mert valaki hűtlen volt hozzád, vagy nem szeretett viszont, elhajítani minden esélyedet a boldogságra, csak mert valami rosszul alakult.
Mindig lesz egy új lehetőség, egy másik barát, egy új szerelem, egy új erő. Minden vég után mindig jön egy új kezdet. És most elárulom a titkomat, egy nagyon egyszerű titkot:
Csak a szívével lát az ember igazán; ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.”
~Antoine de Saint-Exupéry

A MEGENGEDÉS állapotába kerülni önmagunk felé az egyik legfontosabb lépés ahhoz, hogy valódi fejlődést érjünk el az életünkben. Ez a belső hozzáállás nem az önfeladásról vagy a passzivitásról szól, hanem arról, hogy elengedjük a görcsös kontrollt és megnyílunk a lehetőségek előtt. Amikor megengedem magamnak, hogy teljes mértékben jelen legyek abban, ami történik – még akkor is, ha az éppen nem komfortos –, teret adok annak, hogy az életemben a legjobb dolgok bontakozzanak ki.
Mit jelent a MEGENGEDÉS?
A Tudat Tükör módszer szerint a megengedés lehetővé teszi, hogy felismerjük: nem minden, ami kihívást jelent, negatív. Az, hogy kényelmetlenül érzem magam egy adott helyzetben, nem jelenti azt, hogy rossz irányba tartok. Éppen ellenkezőleg, az igazi átalakulás sokszor a komfortzónánkon kívül történik. Amikor képesek vagyunk elfogadni és befogadni az ismeretlent, akkor tudnak azok a változások bekövetkezni, amelyek valóban a javunkra válnak.
Ez a belső rugalmasság segít abban, hogy ne csak azt kapjuk, amit szeretnénk, hanem azt is, amire valóban szükségünk van a fejlődésünkhöz – még ha az elsőre nem is tűnik egyszerűnek.

Önbizalom v.s. Önbecsülés miért fontos hogy tisztában legyünk melyik mit is jelent?
Önbizalom és az Önbecsülés két alapvető, mégis különböző lelki tényező, amelyek mélyen befolyásolják, hogyan érezzük magunkat a világban és hogyan viszonyulunk önmagunkhoz. A Tudat Tükör módszere szerint a két fogalom közötti különbség megértése segíthet abban, hogy valóban tisztábban lássuk önmagunk belső világát, és ezáltal harmonikusabb, kiegyensúlyozottabb életet élhessünk.
Önbizalom az a hit és magabiztosság, amit saját képességeinkbe vetünk. Az a belső meggyőződés, hogy képesek vagyunk egy adott feladatot végrehajtani, hogy elérhetjük a céljainkat, és hogy helyt tudunk állni különböző helyzetekben. Az önbizalom gyakran a külső sikerekre épül, arra a tapasztalatra, hogy „meg tudom csinálni”, de ez önmagában kevés, ha nem társul mélyebb belső harmóniával.
Ezzel szemben az önbecsülés ennél sokkal mélyebb: az önmagunk iránt érzett szeretet és elfogadás alapja. Ez nem függ az aktuális teljesítménytől, nem a sikerekből vagy kudarcokból fakad. Az önbecsülés azt jelenti, hogy tiszteljük és értékeljük magunkat úgy, ahogy vagyunk, minden hibánkkal és tökéletlenségünkkel együtt.
A Tudat Tükör módszere arra irányítja a figyelmet, hogy az önbizalom és az önbecsülés nem egymást helyettesítő fogalmak. Hiába van valakinek nagy önbizalma, ha belül nem becsüli önmagát, az önbizalom meginoghat a kudarcok súlya alatt. Ugyanakkor, ha valaki megfelelő önbecsüléssel rendelkezik, akkor még a nehézségek idején is képes önmaga mellett kiállni, mert belső stabilitása független a külső körülményektől.
Miért fontos mindezt megérteni?
Azért, mert az élet minden területén – a munkától a párkapcsolatokig – befolyásolja, hogyan látjuk önmagunkat és hogyan lépünk interakcióba a világgal. Ha tisztában vagyunk az önbizalom és az önbecsülés közötti különbséggel, akkor képesek leszünk felismerni, melyik terület szorul fejlesztésre. A Tudat Tükör módszer segítségével tudatosabban reflektálhatunk saját érzéseinkre, gondolatainkra, és megtanulhatjuk elfogadni önmagunkat, ami hosszú távon belső békéhez és kiteljesedéshez vezet.
Ahogy a tükör is két dolgot mutat egyszerre – a külső megjelenésünket és a belső állapotunk lenyomatát – úgy a belső világunk is egyszerre tükrözi az önbizalmunkat és önbecsülésünket. Ezt a kettőt egyensúlyban tartani kulcs ahhoz, hogy boldog, elégedett életet élhessünk.

A korlátozó sémák elengedése az első lépés az új, támogató minták megteremtéséhez. Csak akkor léphetünk előre, ha tudatosan felülírjuk a múlt beidegződéseit, és teret engedünk a növekedésnek.

Miért Nem Valósulnak Meg Az Álmaid? – Fedezd fel a Tudat Tükör módszert!
Képzeld el, hogy az álmaid egy karnyújtásnyira vannak tőled, de valami láthatatlan erő visszatart… Miért lehet ez?
Meglepődnél, ha azt mondanám, hogy ez TE magad vagy?
A tudatalattinkban rejlő hiedelmek és meggyőződések titokban irányítják az életünket, de van egy módszer, amivel végre felszabadulhatsz ezektől a láthatatlan korlátoktól: A Tudat Tükör módszer.
Mi ez, és miért működik? Ez a módszer nem varázslat – hanem egy tudatos út ahhoz, hogy megértsd, a saját gondolataid formálják a valóságodat. Ahogy elengeded a korlátozó hiedelmeket, egyre több lehetőséget és megoldást találsz. Az életed elkezd átalakulni, és az álmaid végre valósággá válhatnak.
Szeretnéd tudni, hogyan alakíthatod át az életed, és hogyan valósíthatod meg a legnagyobb céljaidat?
Itt az ideje, hogy megtedd az első lépést!

Az emberi lét végtelenül értékes, mert lehetőséget nyújt a fejlődés tudatos választására. Ne csupán passzív szemlélője legyél életed változásainak vagy unalmas szürkeségének, hanem légy aktív alakítója, aki képes tenni azért, hogy a lehető legboldogabb életet élhesse!

A „Siker szó jelentése az Önismeretben”
Tudat Tükör programja szerint azt jelenti, hogy valaki eléri azt a szintet, ahol a gyakorlatok által mélyebben érti meg önmagát — a saját érzéseit, gondolatait, erősségeit, gyengeségeit, vágyait és félelmeit.
Az önismereti sikerhez hozzátartozik, hogy valaki képes legyen felismerni és elfogadni önmagát, tudatosan irányítani az életét, döntéseket hozni a saját értékei és céljai alapján, fejlődni a gondolati/tudati és érzelmi területeken.

Miért fontos a negatív mintáink felülírásával foglalkozni?
Valljuk be, mindenkiben ott bújkál egy-két régi „program” a gyerekkorból, amit az akkori tapasztalatok által éltünk át. Ilyenek lehetnek az „önbizalomhiány 2.0”, a „negatív gondolatok deluxe edition”, vagy éppen a „félelem a változástól forever”. Ha ezekkel nem kezdünk valamit, olyanok leszünk, mint egy lassú Windows XP: lefagyunk, amikor legkevésbé kéne.
Mi az, amit a legtöbben „előtelepítve” kaptak?
– Önbizalomhiány: Nem vagyok elég jó… De komolyan? Már megint?
– Félelem a kudarcoktól: Mi lesz, ha nem sikerül? (Spoiler: Semmi extra.)
– Negatív önértékelés: Tükröm, tükröm, ki a leg… oh, inkább hagyjuk.
– Szorongás a jövőtől: Mi lesz 10 év múlva? (Csak nyugi, még a jövő sincs tisztában vele.)
Hogyan lehet ezeket felülírni?
Első lépés: Töltsük le a frissítéseket! Vagyis tudatosítsuk ezeket a mintákat, és vegyük észre, hogy nem a valóságot tükrözik. Ezután jöhet az önismereti munka, mondjuk a Real Mind – Tudat Tükör módszerrel. Meglepő, de tényleg működik!
Mindenki képes rá?
Persze! Mindenki képes újratelepíteni a rendszerét és felrakni a legfrissebb, pozitív gondolkodásmódot. Csak egy kis elszántság kell hozzá, meg a megfelelő módszer.
A Real Mind – Tudat Tükör módszer már 4 éve segít azoknak, akik végre „hard resetet” nyomnak az életükre.

Régóta bizonyított tény, hogy mindennapi szóhasználatod, gondolataid alapvető hatással vannak nem csak lelked pillanatnyi állapotára, de testérzeteidre és fizikai életkörülményeidre is. Ez a másik oldalról, a fizikumod részéről is pontosan ugyanígy működik, vagyis fizikai problémád, fájdalmad szó szerint rányomja bélyegét nem csak az aktuális hangulatodra, de hosszú távú gondolkodásodra is. Ez a több évtizedes masszőri tevékenységünk tapasztalata is.
